Formacja Słowem 18.05.2020


Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd u niektórych ludzi tak wielka wiara, że są w stanie oddać życie za Jezusa - odpowiedź jest dość prosta - poznali Prawdę i nie potrafią już inaczej żyć. Wbrew pozorom, nie jest to tak bardzo skomplikowane - wystarczy dać się poprowadzić Duchowi Świętemu, który jest Duchem Prawdy.

Duch Święty prowadzi nas do całej prawdy. Oznacza to, że nie tylko daje głębszą wiedzę religijną (można przecież dużo wiedzieć i nic sobie z tego nie robić), ale pozwala nam DOŚWIADCZYĆ PRAWDY całym sobą i nią żyć.

Bardzo często jest to proces, w którym można wyróżnić pewne etapy:

☑️ BÓG OJCÓW

Wielu z nas (nawet mniej wierzący) przyjmuje, że jest jakaś „siła wyższa”, „ktoś, kto czuwa nad światem”, ktoś kogo nazywamy Bogiem. Jest to jakaś mglista i nieokreślona idea Boga, „Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba”, Bóg - postać historyczna z przeszłości, stworzyciel świata. Nie jest to złe na początek, lecz jest to dopiero przedszkole wiary.

☑️ MOJE NAJWYŻSZE DOBRO

Jeśli dajesz się prowadzić Duchowi Świętemu (nawet nie do końca świadomie), w pewnym momencie rozpoznasz w Bogu osobę, która ukochała cię najwyższą miłością i chce twojego szczęścia. Jest to stan, w którym dla rozumu czymś oczywistym jest, że Bóg istnieje, a w sercu płonie OGIEŃ Jego miłości.
Jeśli rozeznasz w Nim najwyższe dobro, powinna zmieniać się twoja hierarchia wartości, aż do takiego momentu, że osobiście uznajesz w Nim SWOJE najwyższe dobro. Wystarczy Ci wtedy Słowo tego, który z miłości oddał za ciebie życie, a jesteś w stanie zrobić wszystko co powie, pójść za Nim nawet na koniec świata, cierpieć, jeśli o to Cię poprosi, bo wiesz, że nawet jeśli będzie to trudne - nic lepszego cię nie może spotkać. Wiesz, że to wszystko (choć czasem chwilowo zakryte) prowadzi tylko i wyłącznie do szczęścia.

☑️ WIEDZIEĆ TO JEDNO ALE IŚĆ ZA PRAWDĄ...

Nawet jeśli przyjmujesz słowa Prawdy osobiście (rozumem i sercem) pozostaje jeszcze WOLA. Z różnych powodów czasem albo po prostu nie chcemy pójść za tymi słowami (lenistwo), albo brak na sił (zmęczenie), albo boimy się stawiać kolejne kroki (strach), albo wydaje się nam, że już poznaliśmy całą prawdę (pycha). Całe szczęście to wszystko też jest cudownym obszarem działania Ducha Świętego. Duch Święty umacnia naszą słabą wolę i daje SIŁY, żeby ciągle iść! „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi”.

Zobacz, na którym jesteś etapie poznawania prawdy i poproś, aby Duch Święty pozwolił ci zrobić kolejny krok wiary +